این خانه ی من نیست که هیچش نشناسم…

امروز ویدئو کلیپی را در فیس بوک گذاشتم که در آن شعر معروف „این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست „ به همراه تصاویری زیبا خوانده می شد … هنوز لذت اشعار و تصاویر زیبا با من بود که طولی نکشید فیلم حمله دهها اوباش به دو دختر جوان که چندی پیش سرو صدایی بپا کرد را دیدم. چنان متاثر شدم که تا مدتی اصلا توان هیچ کاری را نداشتم و فقط به این خانه ای که روزی زیبا بود فکر می کردم و از خودم پرسیدم چرا خانه ی قشنگ من اینقدر شکل عو ض کرده و زشت شده است؟ به ایران و به خانه ای که مظهر عشق و محبت برای من و ما بود فکر می کردم و به اینکه من عشق را از آن خانه آموختم و به گذشته ای که زن ها چقدر مورد حمایت مردان می گرفتند اگر روزی کسی به زنی توهینی یا تعرضی می کرد و حال همه نظاره گرند و دمی نمی زنند!  در خانه ی من زن ها قلب جامعه بودند و از علاقه ی خانواده و جامعه برخوردار بودند ضمن اینکه نارسایی ها هم بود ولی  فضای جامعه بسمت بالندگی زن می رفت …در این افکار بودم و ضمن اینکه خیسی  چشمانم را پاک می کردم با خود گفتم  نه این خانه ای نیست که من می شناختم و این خانه ی من نیست و بعد هم بی اختیار با همین جمله ی این خانه من نیست چند خطی را زمانی که به دختران بی پناه سرزمینم فکر می کردم به ذهنم رسید نوشتم:
این خانه ی من نیست
این خانه ی من نیست که چقدر دوست بداشتم
این خانه ی من نیست که هیچش نشناسم
این خانه چه زشت است اگر خانه بنامیم
این خانه ی من نیست که این طور سیاه است
این خانه ی من نیست که زنان ره به کاشانه
ندارند
این خانه ی من نیست که زنان خوار
وبه مردان نگهی ملتمس و زار نمایند
این خانه ی من نیست که زنان ره به
بیراهه سپارند
این خانه ی من نیست که زنان در
پی بی رنگی آن رنگ لباسند
این خانه ی من نیست که زنان را این چنین
قهر نمایند
شرما به مردانی که ناظر ولی هیچ لب نگشایند
شرما به مردانی که چنین حکم برآرند

Diese Diashow benötigt JavaScript.

فاجعه است واقعا در این کشوراسلامی بی در و دروازه….واقعا قلبم درد گرفت …
بیچاره زنان و دختران ما که چقدر بی دفاع اند و وای بر مردان جامعه ما که چقدر پلید شدند و چطور می توانند چنین صدنفره به یک دختر حتی اگر تن فروش کنار خیابان باشد حمله کنند؟ همه ی اینها نتیجه ی فرهنگ تعلیم و تربیت غلطیست که به نام بسیجی و لباس شخصی ارازل و اوباش به جامعه تحویل می دهند که به خودشون اجازه میدهد به زنی در خیابان حمله کنند و کتک بزنند و لباس او را پاره کنند و داد بزنند که چرا این لباس را پوشیدی و یا چرا طور راه رفتی وکلا  به راحتی به زنی اینچننن تعرض کنند. بعد برخی آقایون ما حتی برخی روشنفکران ما وقتی که ما زنان از این قوانین مرتجع اسلامی انتقاد می کنیم بهشون بر می خوره و از اینکه نام اسلام به میان آورده شود ناموس خود را در خطر می بینند و نگران اینکه یه وقتی کوچکترین چیزی یا انتقادی از مذهب گفته نشه که مبادا اسلام در خطر بیفته و به قبای ملایان بربخوره که سر سوزنی در جهت قوانین برابرگام برنمی دارند.

اینقدر با دیدن چنین صحنه هایی خشمگین می شوم و دلم برای زنان و دختران جامعه مان که اینقدر تنها و بی پناه ماندند می سوزه که گاهی دلم میخواد فقط تنفرم را نسبت به این نابرابری فریاد بزنم. متاسفانه مردها غالبا نه تنها زن ها را حامی نبودند و حمایت نکردند بلکه اغلب بازدارنده حرکت های اعتراضی شان هم بودند.اگر زنان تا حال هم دست اوری داشتند عمدتا نتبجه زحمت خودشان بوده ست.

شادی صدر یک عمر با این مردان درجامعه اسلامی ایران سروکار داشت و کاملا حق دارد  وقتی که از این همه تبعیض و سکوت مردان چنین خشمگین می شود که آن مقاله را می نویسد.

وقتی در جامعه ای ترویج و تبلیغ فرهنگ  ضد زن  می کننند و مردان را علیه زنان تهیج می کنند مگر نه اینکه  هر کس خودش را محق میداند به هر شکل خشونت آمیزی در هر کجا که باشد به بهانه امر به معروف و نهی از منکر زنان را مورد توهین و تحقیر و خشونت قرار دهد؟ چرا که می داند  حمایت خود را از دین وقوانین ارتجاعی مذهبی هم دارد؛  حتی اگر منجر به کشتن زنی شود! چه  انتظاری می توان از چنین جامعه ای داشت؟ فرهنگی که خود فحشا را با قوانین عقب افتاده اش از صیغه و نداشتن حقوق نابرابر زن با مرد و بکار نگرفتن زن در مسائل جامعه و عدم حقوق مساوی خود بوجود آورده است  حال به جای اینکه علت را بررسی کنند و زمینه ی فساد و فحشا را از بین ببرند به معلول ها می پردازند و با ارازل و اوباشانش می خواهد با آن مقابله کند گرچه این هم  راهی برای درآمدشان است. دستگیری و زندان و بعد وثیقه های سنگین و جریمه مثل دیش ماهواره که یک بار همه را می شکنند و جمع می کنند و بعد از طرف دیگر خود سپاه دوباره با قیمت بالاتر وارد بازار می کند….

اینکه زنان در جنبش آزادیخواهی امروز ایران که به جبش سبز معروف است نقش به سزایی داشتند بر هیچکس پوشیده نیست. جهان شاهد تلاش زنان ایران برای دستیابی به حقوق برابر در خفقان ترین شرایط جامعه ایران  بوده است.در طی دو دهه گذشته زنان همیشه پرچم دار مبارزه برای برابری و عدالت بوده اند. حتی دانشگاه که همیشه در ایران ستگر مبارزه بوده با حضورفعال  دانشجویان زن توانسته تا امروز تداوم یابد. بهاره هدایت شیر زن ایرانی مشتی از این خرواراست.
جامعه ای که در آن برای تحقیر مرد لباس زن را بر تن او می کنند جامعه ای است بیمار که نقش نیمی دیگر از خود را نادیده می گیرد.  حاکمان اسلامی ما که مدعی هستند زن در اسلام جایگاه والایی دارد و بهشت زیر پای مادران است در طی این سی سال با وضع قوانین ضد زن  نشان دادند که این طور نیست و تمام تلاششان را  کردند تا مقام زن را به نازل ترین شکل ممکن پایین آوردند. زن که با تاریخ خود نشان داد که نه تنها در خانه بلکه در جامعه هم بسان مادری دلسوز بوده چطور اینچنین او را سرکوب می کنند؟ آیا می توان از زنی که  از اجتماع خود مورد قبول واقع نمی شود و عشق نمی گیرد و آنرا لمس نکرده است؛ انتظار انتقال عشق به فرزندان داشت؟مگر فرزندان نباید در خانواده عشق را آموزش و تجربه کنند تا بعد بتوانند به جامعه شان منتقل کنند؟  مگر می توان ا زجامعه ای سالم صحبت کرد وقتی که زنان تحقیر و تهدید می شوند و مورد ضرب و شتم قرار می گیرند؟ مگر می توان از جامعه ای سالم صحبت کرد وقتی که زنان نصف مردان حق دارند؟  مگر می توان از جامعه ای سالم صحبت کرد وقتی که زنان از حقوق برابر برخوردار نیستند؟ زنان با علم به رسیدن به برابری همچنان گامشان استوارتر می شود اما سوال اینجاست که چرا حضور مردان برابری طلب جامعه ما که کم هم نیستند در کنار زنان کم رنگ است.بدون حضور مردان آزادیخواه میهن نمی توان به جامعه ای سالم وبرابر دست یافت و به این بیماری جامعه غلبه کرد.

واقعا ننگ بر این مرتجعین
این هم لینک فیلم
http://www.facebook.com/profile.php?id=1268458640#!/video/video.php?v=14644611

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s