خطاب به همشهریان عزیز مسجدسلیمانی ام

مطلب این بارم خاص هم شهریان مسجدسلیمانی ام هست. کسانی که مسجدسلیمان را می شناسند می دونند که این شهر به دلیل نفتی که داشت و به دلیل حضور شرکت نفت بزرگ ایران نه تنها بومیان را مشغول به کار کرد بلکه دیگر ایرانیان از سراسر ایران و حتی دیگر کشورها مثل انگلیس و امریکا و هندوستان و پاکستان و کشورهای دیگر …هم در این شهر بودند. بطوریکه خیلی از این گونه شهروندان در شهر محلات خودشون رو داشتند مثل محله ی هندی ها یا محله ارامنه یا محله اصفهانی ها …مسجدسلیمان رنگارنگ بود و این رنگارنگی اش بهترین خصلتی بود که این طور زیبا یش کرده بود.

ارامنه یکی از اقلیت های بسیار دوست داشتنی در مسجدسلیمان بودند مثل حضورشون در بقیه نقاط ایران در ورزش در هنر در صنعت در همه ی عرصه ها فعال و کاردان و خوب بودند و در عرصه هایی هم نمونه ی بسیار عالی بودند. همه می دونیم که بخشی از تاریخ هنر ما را بخصوص هنرهای مدرن مثل سینما موسیقی تاتر ووووووووو…را ارامنه نقش به سزایی داشتند. ضمن اینکه روحیه ای شاد و اخلاقی بسیار انسانی داشتند. متظاهر نبودند. .

من وقتی که به این مسئله فکر می کنم که  این جمهوری ضد مردمی اسلامی باعث شده که این هم وطنان عزیز ما شهر و کشور را ترک کنند خیلی دلم می گیره و دوست دارم به سهم خودم به نوعی از این هموطنان یاد کنم و به نوعی قدردانی کنم. متاسفانه همه ی ارامنه شهر مسجدسلیمان را ترک کردند و همین چندی پیش خبری از درگذشت آخرین ارمنی شهر خوندم که خیلی متاثر شدم. در حال حاضر فقط گورستان ارامنه تنها یادگاری ست که از ارامنه در این شهر به جای مانده متاسفانه در این مورد هم خوندم که حفاری هایی غیر مجاز در گورستان ارامنه انجام شده که حتما دارند زمینه سازی می کنند که بخواهند این گورستان را هم خراب کنند همان طور که کلیسای بسیار زیبای ارامنه شهر را خراب کردند… فرهنگ خراب کردن فرهنگی ست که با انقلاب به فرهنگ حاکمان ایران تبدیل شد و همین طور هم ادامه دارد…

بهتره دیگه از خرابی نگم که هم دل خودم میگیره هم شما را اذیت می کنم…هدفم از این مقدمه این بود که از همه ی شما همشهری های عزیزم که خاطراتی با ارامنه شهر مون دارید  خواهش می کنم که اگر امکان دارد خاطره ای از زندگی تون با ارامنه در مسجدسلیمان را برای من بفرستند تا همه را در یک مقاله ای جمع و جور کنم و برای یکی از رسانه ها برای نشر بفرستم. شاید با این کار ما مسجدسلیمانی ها بتونیم زره ای از زخمی که جمهوری ضد ایرانی اسلامی به  این هم وطنان زده را مرهمی بخشیم

با سپاس

اختر

قبرستان ارامنه در مسجدسلیمان: تنها چیزی که نشان از حضور ارامنه در این شهر می دهد

2 Kommentare zu „خطاب به همشهریان عزیز مسجدسلیمانی ام“

  1. سلام همشهری عزیز،اتفاقی به وبلاگت اومدم،همسایه ای ارمنی داشتیم با فامیلی چهارمحالی،دو تا از عمو زاده هایم با دو فرزند ایشان همشیره هستند،چون زن عمو شیر کمی داشت،هنوز مادرم با بچه های اون خانواده ارتباط دارن.یادشون گرامی باد.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s