مرگ را برای همسایه نخواهیم چرا که روزی به سراغ ما هم خواهد آمد…

مرگ را برای همسایه نخواهیم چرا که به سراغ ما هم خواهد آمد….

عکس محسن رضایی به همراه پسرش

چند ساعت پیش خبرگزاری ها خبر از مرگ مشکوک پسر ارشد محسن رضایی در هتلی در دبی دادند. این خبر خیلی سریع در همه ی خبرگزاری های ایران و جهان پخش شد و در وبلاگ های فارسی زبان هم انعکاس وسیعی داشت. در هیچ جایی علت مرگ او نوشته نشده بود فقط خبرگزاری های رسمی جمهوری اسلامی و وبسایت رسمی محسن رضایی نوشتند که موضوع در حال بررسی ست و به محض کسب اطلاعات خبررسانی خواهند کرد…
چیزی که باعث شد من این مطلب  را بنویسم عکس العمل عده ای از هموطنان در دنیای مجازی به این موضوع بود. خب مرگ مشکوک پسر یکی از عناصر بسیار مهم جمهوری اسلامی که سالیانی فرمانده سپاه پاسداران بود، مرگ مشکوک پسر دبیر شورای تشخیص مصحلت نظام؛ کسی که بعد از قتل های زنجیره ای در سال 1377 به امریکا گریخت و علیه رژیم هم افشاگری های زیادی کرد و در آن زمان خیلی خبرساز شده بود. اما بعدها گفته شد که با پادر میانی پدرش و برخی عناصر رژیم توانست به ایران برگردد ولی  دوباره بعد از کودتای انتخاباتی 1388 به خارج از کشور آمد. گمانه زنی های زیادی در این چند ساعت نوشته شد برخی سایت های ایرانی مرگ او را  به ایرانیان خارج و به قول خودشان “ ضد انقلاب“  ربط دادند و برخی هم به انفجار مهیب دیروز سپاه پاسداران در ایران و کشته شدن دهها نفر منجمله یک سرلشکر اول سپاه ربط دادند و برخی هم به رژیم ایران ربط دادند. من به محض اینکه خبر را در همون دقایق اول که اعلام شد شنیدم در استاتوس فیس بوک ام ضمن اینکه نوشتم نمیدونم مرگش به چه دلیل

بوده و از افشاگری های او در سال 1377 نوشتم نظرم را کلی در مورد دیدی که  انتقام از فرزندان را بخاطر اعمال  پدر و مادران درست میدونه نوشتم و نوشتم که من از این کار متتفرم که کسی بخاطر اعمال پدران  و مادران از فرزندان انتقام بگیره. وقتی به وبلاگ های ایرانی سر زدم خیلی نگران شدم و احساس بدی بهم دست داد. برخی به نوعی با خوشحالی محسن رضایی را خطاب داده بودند و از مرگ پسرش نوشتند. من سریع در فیس بوک احساسم را نسبت به اینگونه برخوردها نوشتم: „من از درد و گریه کردن هیچ پدر و مادری حتی اگر جانی باشند برای از دست دادن فرزندش خوشحال نمی شوم!  از اینکه در بعضی وبلاگ ها و وبسایت ها با خوشحالی محسن رضایی را مورد خطاب دادند و از مرگ پسرش نوشتند احساس بدی بهم دست داد و اصلا به نظرم انسانی نیست و معتقدم این در نهایت همان دیدی هست که در لیبی با قذافی کردند…..“ راستش خیلی غمگین شدم از این دیدی که بر ما حاکم است. دیدی که  اینقدر از مرگ فیزیکی خوشحال می شویم و آرزوی مرگ فیزیکی  حتی برای  فرزندان مخالمان داریم به جای اینکه آرزوی مرگ دیدگاهی را که انسان را به آنجا می رساند داشته باشیم. به نظر من این دقیقا همان دیدی ست که به برخورد بسیار زشت و غیر انسانی با قذافی انجامید. آیا اگر ما خواهان جامعه ای کرامت انسانی هستیم نباید ابتدا با خودمان صادقانه برخورد کنیم و خصوصیات انسانی را در خودمان پرورش دهیم و سعی کنیم این حس تنفر و انتقام جویی را که حتی نسبت به خانواده و نزدیکان مخالفان داریم از خود دور کنیم؟ چطور انتظار داریم که دشمنان ما با ما انسانی برخورد کنند؟ آیا به این مسئله فکر کرده ایم که اگر این انتقام و انتقام جویی همین طور تداوم  پیدا کند و هر گروهی که بر مسند کار باشند انتقام از دیگری را به شکل فیزیکی پیشه کنند این چرخ همین طور تا ابد ادامه خواهد یافت؟ اغلب کسانی که این نوع برخورد را در نوشته هایشان داشتند کسانی بودند که از برخورد رژیم بخصوص در دو سال گذشته با مخالفان ناراحت بودند و شکایت از شقاوت و برخورد غیر انسانی رژیم با مخالفان می کردند. مگر نه اینکه اگر ما اعتماد به حق زندگی برای همه آدم ها داریم و می گوییم مخالف حق حیات دارد باید اینرا در عمل نشان بدهیم و تبلیغ برای این نوع نگاه انسانی کنیم؟ ما همش فریاد می زنیم که رژیم جنایتکار است چون  مخالف را حذف می کند و از کشتن مخالفان خوشحال می شود و بعد خود ما از مرگ فرزند یک مخالف خوشحال می شویم. به نظر من تا زمانی که ما از مرگ دیگری خوشحال می شویم دیکتاتوری زمینه مادی اش را در جامعه ما از دست نخواهد داد. به خود بیاییم و کمی صادقانه تر با خودمون برخورد کنیم و مرگ را برای همسایه نخواهیم چرا که مرگ روزی به سراغ ما خواهد آمد و این جبر تاریخ است….

5 Kommentare zu „مرگ را برای همسایه نخواهیم چرا که روزی به سراغ ما هم خواهد آمد…“

 1. دوست عزیز . من فکر می کنم دیگه کافیه که ما بخواهیم خودمون ایرانیها رو افراد فوق العاده با فرهنگ ) خاص ( و غیره نشون بدیم . هر جای دنیا ‏ یک جنابت کار رو که پیدا کنن تلافی می کنن . هر جا می خواد باشه و هر کی می خواد باشه /.
  مطالبی مشابه مطالب شما منو یاد روز عاشورا و گیر کردن نیروهای انتظامی خائن در درگاهی در کنار پل حافظ می اندازه که یک عده که دوست داشتن همه بهشون بگن به به چه آدمای با فرهنگی ‏ خودشون رو سپر کردن که مردم نیروی انتظامی رو نزنه . اما همون نیروهای انتظامی زمانی که از محاصره خارج شدن دوباره به جون مردم افتادن .
  من اصلا نمی فهمم که فایده این روشنفکر بازی ها چیه ؟
  مسئله شاید خوشحالی از مرگ کسی نباشه ) چون این بچه هیچ اهمیتی در شرایط ایران نداشته ) ‏ اما مسئله مهم ‏ عذاب کشیدن ( البته اگه عذاب بکشه ) شخص محسن رضایی و خانواده این کثافته که 33 سال مملکت رو غارت کردن جوونها رو به کشتن دادن .
  شما واقعا فکر می کنین همین شخص تا به حال باعص کشته شدن چند نفر و عذاب خانواده هاشون شده |؟
  البته در مورد قذافی من هم با شما موافقم که نباید به اون شکل کشته می شد . البته نظر من این بود که باید این شخص رو به همراه خانواده اش در میدان اصلی شهر به یک تیر می بستن و هر فرد از افراد لیبی حق داشت ‏ فقط یکبار از جلوی ایشون و بدون فاصله و بدون سلاح رد بشه . اون لیاقتش اینجور مردن بود .
  من به شخصه هم از مرگ این جوون خوشحالم هم از مرگ دختر اون نماینده مجلس . امیدوارم بهش به بد ترین شکل هم تجاوز کرده باشن و جسدش جوری شده باشه که پدر و مادر هم زمان دیدن سکته کنن .
  این است سزای خونخوارانی که مملکت ما رو به آتش کشوندن .
  امیدوارم زمانی امکان این باشه که من هم به شخصه بتوانم نقش کوچکی در این مرگ ها داشته باشم و قطعا در آن زمان به نصایح امثال شما گوش نخواهم کرد و برای کشتن از خانواده این افراد شروع خواهم کرد .

 2. در ضمن به عنوان یک هموطن و با توجه به مطالب وبلاگتون ‏ برای خودتون و خانواده آرزوی سلامی می کنم .
  اما اگر خدای ناکرده از اعضای خانواده شما هم به دست این مزدوران کشته شده بودن ‏ مطمئن باشد نظر شما هم فرق می کرد .
  سعی نکنین که فقط خودتون رو جای اون افراد قرار بدید چون امکان پذیر نیست .

 3. اقای امیر عزیز سپاس از کمنت هاتون و ممنون از آرزوهای خوبی که برای من داشتی من هم امیدوارم که شما و خانواده همیشه سلامت و تندرست باشید
  اما در مورد نظرت فقط میگم لطفا یه کم صادقانه در خلوت خودت بییشتر به این مسائل فکر کن همین فقط…دیگه چیزی نمی گم….زنده باشی

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s