گزارشی از مراسم بزرگداشت شاهپور علیرضا پهلوی در بن

روز شنبه گذشته  7 ژانویه در سالگرد مرگ خود خواسته شاپور علیرضا پهلوی مراسمی در شهر بن با حضور دهها ایرانی برگزار شد.  این مراسم در سالن هتلی در شهر بن بود که آراسته به عکس های از دست رفتگان خانواده ی پهلوی بود. تصاویر سیاه و سفید با گل های رز سپید و شمع های قرمز جلوه ی زیبایی به سالن داده بودند. در کنار سالن بر روی یک پلاکاردی بزرگ اسامی همه افرادی که در ارتش شاهنشاهی ایران و دیگر ادارات دولتی ایران توسط رژیم جمهوری اسلامی اعدام شده بودند به چشم می خورد. ابتدا سرود ای ایران نواخته شد و سپس برگزار کننده مراسم علیرضا قلی پور ضمن خوش آمد سخنانی به یاد علیرضا و همه جانباختگان راه آزادی ایران ایراد کرد. بعد از سخنان آقای قلی پور ویدئو کلیپی از عکس های بچگی شاپورعلیرضا پهلوی در کنار خانواده  اش پخش شد. کلیپ از عکس هایی بود که کمتر در رسانه ها دیده شدند. کلیپی دیگر از ستار به همراه عکس هایی از جانباختگان جنبش اخیر بعد از انتخاب 88 بود که هر دو کلیپ تاثیری عمیق بر شرکت کنندگان داشتند. پیام خانم فرح پهلوی شهبانوی سابق ایران به شرکت کنندگان در برنامه توسط خانم صبا خوانده شد. شهبانوی سابق ایران در پیامش  ضمن تشکر از همه کسانی که در غم او شریک بودند، خطاب به مادرانی بود که جوانانشان را در این سالیان از دست دادند، گفت نباید بشکنیم و باید کوه باشیم و مقاومت کنیم. سپس آقای سیروس افخمی کارگردان و شاعر شعری را که در رابطه با مرگ علیرضا پهلوی سروده بود خواند. سیروس افخمی سازنده سریال های تلویزیونی در رژیم سابق ( سریال پهلوانان و سریال سرداران استقلال ایران) شعری به نام ای چرخ بازیگر را بسیار با احساس خواند.

Diese Diashow benötigt JavaScript.

رضا کمالاتی که بالای 90 سال سن دارد یکی دیگر از سخنرانان بود. رضا کمالاتی از نمایندگان مجلس سنای ایران بود.  او ضمن صحبت هایی در سوگ شاهپور علیرضا پهلوی  به بررسی مسائلی که ناشی از زندگی غربت نشینی ست پرداخت و دوری از وطن را عامل اصلی دیپرسیون کسانی دانست که مرگ خود خواسته را انتخاب می کنند. رضا کمالاتی  از نقش زنان در زمان رژیم پهلوی سخن گفت و اشاره به آزادی زن در قانون وقت کرد که همسر پادشاه تا زمانی که ولیعهد به سن بلوغ نرسیده نایب السطنه خواهد بود. او در پایان شعری از خود را که از زبان شهبانوی سابق ایران گفته می شد؛ برای شرکت کنندگان خواند.  سخنران بعدی سرهنگ طیارانی فر بود. سرهنگ طیارانی فر از اعضای گارد جاویدان در زمان محمد رضا شاه بود او ضمن ارائه بخشی از خاطرات خود یکی از اشعار خود را نیز خواند.

برنامه با سرود ای ایران خاتمه یافت و علیرضا قلی پور  از برنامه های آتی خود،  بزرگداشت سالگرد زنده یاد فریدون فرخزاد و زنده یاد لیلا پهلوی برای حضار گفت.

توضیح : علیرضا قلی پور یکی از آزادیخواهانی ست که خالصانه در جهت اعتقادش تلاش می کند او  برای ایرانیان ساکن آلمان و بخصوص ایالت نورد راین وست فالن بخاطر فعالیت هایش چهره ای آشناست. جابجایی پیکر فریدون فرخزاد را علیرضا قلی پور با اجازه ی خانواده فرخزاد با مخارج خود انجام داد. زنده یاد فریدون فرخزاد از دوستان نزدیک او بود. بعد از قتل فرخزاد بدست عوامل رژیم جنایت اسلامی ایران زمانی که هیچیک از هنرمندان و دوستان فرخزاد جرئت نزدیک شدن به موضوع را نداشت  قلی پور تنها یار این قربانی در غربت  بود.

2 Kommentare zu „گزارشی از مراسم بزرگداشت شاهپور علیرضا پهلوی در بن“

  1. آیا کسی از شما عزیزان آدرسی شماره تلفنی چیزی از وکیل خانواده محترم شادروان فریدون فرخ راد یعنی اقای علیرضا قلی پور در اختیار دارد جدید فردی با ادعایی کذب خود را صاحب سخنرانی شادروان فرخ زاد میداند و بر علیه کانالهای یوتوب که سخنرانی شادروان فرخ زاد در کانالهای خود قرار داده اند شکایت میکند با این کار هم به کانالهای ضد رژیم لطمه میزند و هم سخنرانی شادروان فریدون فرخ زاد را از نت بر میدارد و با این کار جلوی تکثیر سخنان ارزشمند شادروران فرخ زاد را میگیرد . و نگذاریم سخنان فریدون این هنرمند ازاده شهید را به دروغ تصاحب کنند

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s