چرا ما ایرانی های مخالف خامنه ای و اسد از مردم سوریه حمایت نمی کنیم؟

امروز وقتی بیانیه اعلام همبستگی 70 عضو شورای ملی سوریه از جنبش آزادیخواهی مردم ایران را خوندم راستش بغضی گرفتم و از خودم به عنوان یک ایرانی شرمم شد! دلیل شرمم هم اینه که اون مردم در زیر توپ و تانک های رژیم اسد روزانه دهها کشته و صدها زخمی میدهند و در واقع در شرایط جنگی و خفقان هستند و مدام دستگیری و اعدام و …اما در همین وضعیت هم انقلابیون سوریه در سالگرد 25 بهمن پیام همبستگی و نوید پیروزی به مردم ایران میدهند. بعد ما چه کار کردیم تا حالا؟ کی وقتش هست که ما ایرانی هایی که مخالف خامنه ای و رژیمش و بشاراسد و رژیمش هستیم از مردم سوریه دفاع کنیم؟ وقتی که همه معترضین و مبارزین رو کشتند؟

به این تظاهرات مردم سوریه نگاه کنید پلاکاردهایی در دست به فارسی که نوشته: مردم ایران سزاوار آزادی هستند! ( ایکاش از اونا یاد بگیریم!)

راستش خیلی دلم گرفت و از خودمون ایرانی ها رنجیده شدم که چطور زمانی که مردم ما بعد از کودتای انتخاباتی در خیابان بودند انتظار داشتیم جهان حمایت کند ولی از مردم بی دفاع سوریه زیر توپ و تانک های اسد با همکاری خامنه ای، هنوز وقتش نرسیده؟ مردمی که روزانه با حمام خونه مواجه اند و شرایطی را دارند که در واقع فقط باید فکر کنند که چطور زیر گلوله ها و توپ ها کشته نشوند اما  با این حال در سالگرد 25 بهمن به فکر جنبش آزادیخواهی مردم ایران بودند و پیامی فرستادند.

وبسایت رادیو فردا که این خبر را منتشر کرده در باره ی این پیام چنین نوشته: (… آنان در اين نامه با اشاره به تظاهرات ۲۵ بهمن سال گذشته ايرانيان در حمايت از مبارزه مردم کشورهای عربی و «بهار عربی» نوشتند که اين موضوع برای همگان اهميت دارد که مبارزه برای دموکراسی مردم کشورهای خاورميانه در ارتباط با يکديگر قرار دارد.
امضاکنندگان بیانیه همبستگی با مردم ايران اشاره کرده اند که رژيم های سوريه و ايران طی سال ها با يکديگر برای سرکوب مردم اين دو کشور و بی ثباتی منطقه پيرامون خود همکاری نزديکی داشته اند….“رادیو فردا در گفتگو با یکی از اعضای شورای «ما ارتباط نزديکی بين مبارزه مردم ايران و سوريه برای دستيابی به دموکراسی می بينيم. رژيم های سوريه و ايران طی سال ها دست در دست هم مردم کشورهای خود را سرکوب کرده اند. به همين دليل است که شورای ملی سوريه با انتشار اين بيانيه، حمايت خود را از مبارزه مردم ايران ابراز داشت.»

پيش از اين، شورای ملی سوريه ، ايران را متهم به مشارکت در سرکوب مخالفان بشار اسد، رييس جمهوری سوريه، کرده و از تهران خواسته بود تا از حمايت حکومت او دست بکشد.

به گفته ۷۱ عضو شورای ملی سوريه، تنها راه رستگاری مردم دو کشور، همکاری و احترام متقابل آنان به آرمان‌های گذشته، حال و آينده شان خواهد بود…) ….پایان نقل قول
متاسفانه ما حتی در حد پیام و همبستگی هم کوتاهی کردیم. من فکر می کنم که ما ایرانی های خارج از کشور باید در مقابل سفارت های سوریه در کشورهای مختلف  با پلاکارت های در دست از مردم سوریه حمایت کنیم. این کار میتونه خیلی به مبارزین سوریه روحیه و امید بده….

من متعجب از این هستم که ما ایرانی ها همه صحبت از همبستگی انسانی می کنیم  و از همه هم انتظار داریم که از ما حمایت کنند ولی در واقع منظورمون اینه که فقط باید همه از ما حمایت کنند!  امیدوارم که تا دیر نشده ما ایرانیان به مردم سوریه نشان بدهیم که ما از مبارزات آزادی خواهانه شون حمایت می کنیم و از رژیم جمهوری اسلامی می خواهیم که  از سرکوب مردم سوریه دست بردارد چرا که روزی دو ملت سوریه و ایران پاسخ اعمال دیکتاتور های حاکم بر کشورشان را خواهند داد.

به امید پیروزی

کسانی که مایلند به زودی اکسیون های حمایتی از مردم سوریه برگزار شود لطفا از طریق همین وبلاگ یا ایمیل و یا فیس بوک به من اطلاع بدهند….

با مهر

اختر

23 Kommentare zu „چرا ما ایرانی های مخالف خامنه ای و اسد از مردم سوریه حمایت نمی کنیم؟“

 1. بله درست است باید یک اتحاد گسترده در منطقه با شرکت همه گروه های دموکرات و آزادیخواه به حمایت از حقوق بشر تشکیل شود . و برای تحقق آزادی های سیاسی و رعایت حقوق انسانی همکاری و فعالیت کند. منجمله ,در کشورهای منطقه و همچنین سایر نقاط دنیا تظاهرات انجام دهد و از همه دولتها به خصوص آنها که با رژیم های ایران و سوریه روابط نزدیک دارند به خواهند که از حمایت بی قید و شرط دست بردارند و و برای رعایت حقوق مردم و به ویژه حق انتخابات آزاد به این دو دولت فشار بیاورند.

  1. انسان جان دقیقا درست میگی
   ولی واقعا متعجبم چرا نیروهای مترقی و متشکل ایرانی مثل جمهوری خواهان یا ملی ها مثل جبهه ملی تا به حال هیچ عکس العمل حمایتی نشون ندادند که مثلا تظاهرات یا اکسیونی به دفاع از اونا صورت بگیره….

 2. بسیار زیبا و بجا نوشتی، اختر جان. تا همین یک سال و اندی پیش برگزیدگان علوم سیاسی، جهان عرب و عربها رو مصون در قبال دموکراسی و آزادیخواهی میدونستند، چه رسه به اینکه از نهضت‌های آزادیخواهان در دیگر کشورها حمایت کنند. حکایت بود که اگه (تمام) دنیا رو سیل (دموکراسی) ببره، عربها رو خواب میبره. خط بطلان رو یکشبه کشیدند عربها روی همه این فرضیات و تئوریها و همه رو کیش مات کردند. بد جوری از ما جلو زدند، که صد البته مستحق این هم هستند. به قول تو (نقل به مضمون) کاش ما از اینها یاد میگرفتیم و حرکتی در حمایت از معترضین دمشق انجام می‌دادیم. یعنی‌ این مهم (حد اقل) در خارج از کشور هزینه یی داره؟

  بهروز

 3. بیاید با همکاری یکدیگر در facebook یا هر طریق دیگری به حمایت از مردم سوریه پردازیم .
  شاید برای برگزاری تظاهرات به گروه های سیاسی ایرانی خارج از کشور نیاز باشد والی برای حمایت در اینترنت نیازی نیست منتظر آنها باشیم !
  امیدوارم یک نفر که با facebook آشنایی کامل دارد پیشقدم شود.
  لازم است که:
  جنایات رژیم سوریه محکوم شود.
  حمایت و دخالت رژیم ایران از جنایات رژیم سوریه محکوم شود.
  وتوی روسیه و چین در ماجرای تحریم بین المللی رژیم سوریه محکوم شود.
  امیدوارم تضاهراتی در شهرهای مختلف دنیا از جمله تورونتو بر پا شود.

 4. قبل از هرچیز از گفتار تندم پوزش میخواهم
  پیشنهاد شما جالب است، اما اشکالی که در کار هست ، اینه که تا به حال چند مورد پیش آمد، کهولی ایرانیها شعور درک وقایع را نداشتند، از هنرمند غیر ایرانی که جنبش سبز را تشویق کردند، از مردم ژاپن که پشتیبانی کردند، هر گوشه ای سعی بر حمایت از ما داشتند، اما ایرانیان (مخصوصا خارجی نشینها) نه تنها شعور درک نداشتند ، بلکه با برخ کشیدن فرهنگ چند هزار ساله هموطنهای خودشون رو مسخره کردند.، شما فکر چه فکر میکنید، ما برای خودیها هم که بختشون بر میگرده یا میخوان از حقوق خودمون دفاع کنند حمایت نمیکنیم ،بهتربگم تو این ۵ ملیون ایرانی خارج نشین هزارنفر پیدا نمیشه که بتونه یک پتیشن برای حق خواهی دیگران امضا کنه، کجا هستند این حقوق بشریها ؟،
  منو ببخشین اگه عصابم خورده، اما باور کن به ایرانی بودن خودم هیچ افتخاری نمیکنم،

  1. کاوه عزیز میدونم که تو هم ناراحتی و حق داری و متاسفانه نمیدونم چرا ما چنین ملتی هستیم و اگر هم یک گروه دور هم جمع شدند سریع بقیه هزار تا تهمت بهشون می زنند و میگن از این پول گرفته از اون پول گرفتند یا به این وابسته اند و به اون وابسته اند تا متفرق که شدند بعد همه نفس راحت می کشند….
   واقعا ما ایرانی ها زمانی از همدیگه دفاع می کنیم که یکی حسابی زمین بخوره و بعد از بالا بهش نگاه کنیم و با ترحم بهش کمک کنیم بعد ارضای روحی میشیم….

 5. بسیار به جا میگویی. هم چنین باید بیفزایم پشتیبانی از مبارزه و مبارزین تیره های ایرانی هم چون کورد ها و آذری ها و بلوچ ها و عرب ها. بدون نشان دادن این هم بستگی ها؛ امید به گستردگی و پیش رفت مبارزه را نمیتوان داشت

 6. میتوانیم فراخوان راهپیمایی در حمایت از مردم سوریه برای یکی از روزهای آینده بدهیم. اینجوری هم با مردم سوریه همبستگی کردیم هم اینکه مخالفت خود را با خامنه ای اعلام کرده ایم. پس همین الان فراخوان به راهپمیایی بدهیم نگران این نباشیم که چند نفر می آیند. همینکه قرار به راهپیمایی باشد، بسیجیان و نیروهای دیکتاتور خودشان خیابانها را پر میکنند و مقصود را رسانده ایم!

  کوشا

 7. لطفا به این کلیپ جالب (دوبله فیلم آواتار) که چند تا جوون درباره انتخابات مجلس درست کردند توجه کنید.

  رای ما در انتخابات=برگه سفید AVATAR – the Iranian version for freedom

 8. akhi jan az mardome sharife sooriye lotfan beporsin nazareshan darbarye jazayere sagenahe tonbe bozorg,tonb koochak ,aboomossa va namidane khalije fars be khalije arabi chiye bad khabaremoon kon ta behet begam ke azashoon hemayat mikonim ya na?

 9. دوستانی که اتفاقات سوریه را دنبال میکنند حتمن میدانند که نه کردها ،نه دروزیها و نه مسیحیها از این
  مبارزه مسلحانه پشتیبانی میکنند. جیمز کلپر که دایرکتور اطلات دولت امریکا است اعلام کرده که القاده
  در داخل گروههای مخالفین اسد نفوذ کرده و بمب گذاریهای چند هفته گذشته به احتمال زیاد کار آنها بوده .
  تازه گروه ارتش آزاد سوریه اصلان با گروه اتحاد ملی سوریه که دولت انگلیس و فرانسه یک شبه راه
  انداختند همخوانی ندارد. ضمن گروههای مسلح دیگری که یا توسط ترکیه و یا عربستان دارند در نقاط مرزی
  با دولت اسد میجنگند هم با ارتش آزاد همخوانی ندارند. کلان یک ولبشوی درست و حسابی در سوریه هاست که بنظر من بودن اسد بهتر از رفتنش است .
  تازه کردها ، دوروزیها و مسیحیها هم از این مبارزه مسلحانه حمایت نمیکنند چون از عاقبت کار میترسند.
  آنها از روزی میترسند که وهابیها دست به کشتار اقلیتهای مذهبی و قومی بزنند ، عراق که یادتان نرفته؟
  مبارزه بر حق و مسالمت آمیز مردم سوریه بر علیه دولت سوریه توسط انگلیس و فرانسه دزدیده شد و تبدیل به یک مبارزه مسلحانه شد که غرب دل و جرات ان را نداشت که جلوی روسیه و چین بایسته و از مردم دفاع کنه به همین علت کلی از کسانیکه ماههای اول در تظاهرات شرکت میکردن الان دیگر نمیکنند
  چون همانطوریکه گفتم از عاقبت کار میترسند . هیچ جانشین مناسبی برای دولت اسد وجود ندارد!
  شاید این درس خوبی باشد برای ما که دل به کمک امریکا و غرب برای سرنگونی ملاها نبندیم که تنها
  راه راهی از دست دولتهای دیکتاتوری اعتماد به خود مردم است نه چشم کمک داشتن به بیگانگان!
  بنظر من بهار سوریه به زمستان تبدیل شد و دلیل ان هم فقط و فقط نداشتن تجربه حزبی و سیاسی و
  همچنین دست بردن به اسلحه و درخواست کمک از بیگانگان بود .
  به همین علت خیلیها در حال حاضر با توجه به گروههای نا همگونی که در حال مبارزه با اسد هستند و
  به هیچ وجه قابل اعتماد نیستاتند ، از انقلاب سوریه حمایت نمیکنند چرا که سر نگونی اسد چیزی جز بلا و
  مصیبت برای مردم سوریه و منطقه به ارمغان نخواهد آورد!
  http://www.wyff4.com/news/30476666/detail.html

 10. برای استقرار و پیشبرد دموکراسی در ایران و جهان، ما باید از همه ی جنبش های آزادی خواه و بهر شکل ممکن حمایت کنیم.
  محسن

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s