یاران همه رفتند…

قابل توجه همشهریان  خوب مسجدسلیمانی : همشهریان عزیزم! هم ولایتی های خوزستانی عزیزم! بدون شک همه مطلع هستید که در دهه ی جنایت 60 جمهوری اسلامی تعداد بسیاری از فرزندان پاک مسجدسلیمان همانند دیگر فرزندان ایران زمین به جوخه های اعدام سپرده شدند. متاسفانه از برخی از این اعدامیان به دلیل عدم ارتباط رسانه ای خانواده ها یا دلایل دیگر حتی نامی هم برده نشده.

Diese Diashow benötigt JavaScript.

من چون خودم فرزند مسجدسلیمان هستم و از اعدام برخی از دوستانم در دوران انقلاب که با هم فعال شرکت داشتیم خبر دارم  اما می بینم متاسفانه نام آنها جایی برده نمی شود تصمیم گرفتم که خود اقدام به جمع آوری نام و  اطلاعات اعدامیان در شهرم مسجدسلیمان کنم تا بتوانیم هم یادی از آنها کرده باشیم و هم همدردی با خانواده این قربانیان داشته باشیم و تلاش کنیم که عاملین این جنایات به دادگاه های مردمی و دادگاه های بین المللی سپرده شوند. مطمئنا همه مطلع هستید که مرحله ی اول دادگاهی علیه جنایات جمهوری اسلامی در دهه شصت در لندن برگزار شده که مرحله ی دوم آن در ماه اکتبر در لاهه برگزار می شود و بر اساس شهادت خانواده ها و قربانیان علیه جمهوری اسلامی توسط قضات بین المللی حکم صادر می شود! من به عنوان خبرنگار در این کارزار شرکت خواهم کرد و در حد توانم اطلاع رسانی خواهم کرد. از شما همشهریان عزیزم خواهش می کنم که نام اعدامیان مسجدسلیمان را با مشخصات کامل و اطلاعات در مورد زمان دستگیری و مدت حبس و نحوه ی اعدام را برای من بفرستید تا بتوانم این اسامی را با مشخصات کامل به کارزار بین المللی دهه شصت تحویل دهم.

*** توضیح عکس ها: عکس علی ململی  یکی از فرزندان مسجدسلیمان  به همراه عکس قبر او…. علی  در سن 23 سالگی بعد از تحمل دو سال مدت حبس اش توسط جنتی جنایتکار اعدام شد و در گوشه ای از قبرستان ارامنه مسجدسلیمان به خاک سپرده شد که حتی سنگ قبر او توسط مزدوران سپاه شکسته شد! خانواده ی او نامش را بر روی خاک قبرش با جمله ی “ یاران همه رفتند“ نوشتند!

یاد علی ململی، زیبا فردی پور، احمد طهماسبی، پروین بهداروند، محمد محمد خانی، علی صالحی، نسرین اورک، فرحناز خدری، علی بهداروند و.دهها نفر دیگر که متاسفانه نامشان یادم نیست و یاد همه ی بچه های گل مسجدسلیمان و یاد همه جانباختگان راه آزادی و دمکراسی برای ایران زنده باد….
با سپاس پیشاپیش: اختر قاسمی روزنامه نگار آزاد

2 Kommentare zu „یاران همه رفتند…“

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s