آقای گنجی! چرا گوگوش بعد از انقلاب محاکمه و ممنوع الصدا شد؟

گوگوش را تحریم نکنیم؛ به گوگوش رای دهیم!
 تصمیم گرفته بودم مدتی حداقل به خاطر سلامتی خودم هم که شده فقط از خبرهای خوب بنویسم و به  متد “ خبر خوب درمانی“ که برای خودم تجویز کرده بودم بپردازم! اما ظاهرا  برای کسی مثل من امکان پذیر نیست و هر چه میخوام آروم باشم و اظهار نظر نکنم می بینم نمیشه! 
اکبر گنجی یه مطلبی توی گویا با تیتر „گوگوش را تحریم نکنیم؛ به گوگوش رای دهیم!“ نوشته و از همه خواسته که در مسابقه ی بهترین خواننده دنیا به گوگوش رای بدهید! و بعد هم ادامه داده که شاید گوگوش هم مثل مادونا که در گسترش جنبش فمنیستی امریکا نقش داشته بتونه در ایران تاثیر داشته باشه!

عکس
وقتی اینو خوندم باور کنید دلم میخواست فقط جیغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغ بزنم!
فکر کنید اگر آقای گنجی و دیگر یاران انقلابی اسلامیش بعد از انقلاب فقط کمی عقل را بکار می گرفتند و تعمق می کردند و به جای احساسات ضد مردمی اسلامی شان کمی خرد را به کار می گرفتند که به چه جرمی باید گوگوش ها؛ لیلا فروها؛ هایده ها؛ فرزانه تاییدی ها و… صدها هنرمند زن و مرد دیگر باید به زندان بروند و شکنجه شوند و یا حتی برخی اعدام شوند؛ الان چه بسا که چنین متنی را آقای گنجی نمی نوشت و حتما همین گوگوش ها برای انتخابات آزاد در میهن خود برای مردم خود می خواندند و فرزانه تاییدی ها نمایش اجرا می کردند!

به چه جرمی تقی روحانی اولین و بهترین گوینده ی رادیو (که چند روز پیش از میان ما رفت) مدتی بعد از انقلاب توسط عده ای ربوده می شود و چنان وحشیانه او را مورد ضرب و شتم قرار میدهند که تا آخر عمر فلج زندگی می کند؟ به چه جرمی او به 5 سال حبس و 80 ضربه شلاق متهم می شود؟
و به چه جرمی خود گوگوش و لیلا فروهر و ….به زندان و بازجویی می روند…به چه جرمی اغلب هنرپیشگان و کارگردانان ممنوع الکار می شوند؟ و به چه جرمی هر کارمند ساده ی تلویزیون را طاغوتی خواندند و به چه جرمی فرزندانی بیگناهی را به خاطر پدرانشان در خانه ها سوزاندند و به چه جرمی ………
ایکاش اکبر گنجی بیش از اینکه به ما خط و رهنمود بدهد؛ که الان به گوگوش رای بدهیم برای ما بگوید چرا بعداز انقلاب گوگوش محاکمه شد؟ چرا ممنوع الصدا شد؟ از این بنویسد که در آن زمان در سر او و دوستانش که این چنین قصابانه به جان هنرمندان و دگر اندیشان افتادند چه می گذشت!  چطور آنچنان بی رحمانه به جان هنرمندان رادیو و سینما و تلویزیون و تاتر  افتادند و از کوچک و بزرگ به جز معدود کسانی که به آنها پیوستند بقیه را ضد انقلاب و مفسد فی الارض نامیدند با چه احکام وحشتناکی! شاید این کار بتواند خدمت خیلی بیشتری به جامعه ی اسلام زده ی ضد فرهنگ و ضد شادی ما کند! شاید جوانی که هم اکنون همانند گذشته ی او می اندیشد روشن شود و بتواند از تکرار این چنین حوادث وحشتناک بکاهد! اینکه افراد به اشتباه خود پی ببرند و اقرار کنند قابل پذیریش و احترام است و هر انسان آزاده ای با آغوش باز می پذیرد اما برای من سوال است که درست کسانی مثل سروش ها که باعث شدند با انقلاب ضد فرهنگی شان صدای نه تنها صدها هزار دگر اندیش بلکه هزاران هنرمند دهها سال خفه شود و آنها را شلاق زدند و زندان کردند؛ کشتند و یا آواره کردند؛ چگونه درس دمکرات بودن و تولرنت بودن می دهند و به امثال من که در آن زمان فریاد می زدیم باید هر کسی با هر عقیده ای حق حیات داشته باشد دمکراسی را می آموزند و از تحمل دیگری و دفاع از هنرمند ملی می گویند! گرچه میدانم که آقای گنجی هم همانند آقای سروش خواهد گفت او هیچ مسئولیتی را در دستگیری و زندانی کردن مردم نداشته ست ولی همان طور که  قبلا هم نوشتم فکر کنم یک روزی ما ملت ایران می بینیم که همه دولتمردان و سران رژیم  در جنایات و فجایعی که صورت گرفته بی گناهند و گناهکار اصلی خود ما ملتیم و باید خود را محاکمه کنیم!

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s