کیهان لندن، روایت تاریخ ایرانیان تبعیدی بسته شد…

کیهان لندن، روایت تاریخ ایرانیان تبعیدی بسته شد!

وقتی خبر بسته شدن روزنامه ی کیهان چاپ لندن بعداز سی سال را شنیدم خیلی دلم گرفت. بخصوص وقتی مطلب خانم الهه بقراط روزنامه نگار در سرمقاله ی آخرین شماره اش با عنوان „ما کیهانی ها شما را تنها نخواهیم گذاشت….“ را خوندم…خانم بقراط می نویسد:
„آخرین شماره کیهان لندن، کیهانِ شما، در سی سالگی، هفته گذشته، منتشر شد. رژیم اسلامی‌و دامنه سرکوب‌اش که حتا صاحبان آگهی‌های تجاری را در کیهان مورد تهدید قرار می‌داد و هم چنین گسترش اینترنت، چاپ کیهان را با مشکل روبرو کرد. کیهان اما مانند برخی رسانه‌ها، هیچ حامی‌از کشورهای خارجی و یا دست‌های درون جمهوری اسلامی‌نداشت! و در این بلبشوی سیاسی و رسانه‌ای و لابی‌گری بی‌شرمانه برای رژیم، پشتیبانی ارزشمند خوانندگانی که این روزها با بغض با دفتر کیهان تماس می‌گیرند و با گریه گوشی را می‌گذارند، برای ادامه چاپ کیهان کافی نبود.“
KayhanLondon_25April2009_1
کیهان یکی از تقریبا تنها رسانه هایی بود که در واقع تا قبل از همه گیر شدن اینترنت یار و یاور ایرانیان تبعیدی با گرایش های مختلف بخصوص در سال های اول تبعید ما بود گرچه خط حاکم بر روزنامه خطی حامی رژیم گذشته بود اما تقریبا از همه ی گرایش ها در این هفته نامه قلم می زدند. اغلب کسانی که در کیهان می نوشتند صاحب نظر و یا از روزنامه نگاران قدیمی یا هنرمندان برجسته بودند…بی شک برای بررسی تاریخ تبعید و مهاجرت ایرانیان، کیهان از اولین اسنادی ست که می توان به آن مراجعه کرد.
بسته شدن این هفته نامه فارسی زبان مطمنن برای جامعه رسانه ی ایرانی در خارج از کشور ناراحت کننده خواهد بود.
امیدوارم که سردبیر و نویسندگان این رسانه را بتوانند با همیاری ایرانیان خارج از کشور این روزنامه که به تاریخ تبعید و مهاجرت ایرانیان متصل است، دوباره منتشر کنند….
مطلب خانم الهه بقراط

Ein Gedanke zu „کیهان لندن، روایت تاریخ ایرانیان تبعیدی بسته شد…“

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s