جای هنرمندی که در کنار دولتمردانِ‌ دشمنان مردم باشد کجاست؟

جای هنرمندی که در کنار دولتمردان  دشمنان مردم باشد کجاست؟

عکس
در این دو روز دنیای مجازی پر از مطالبی در باره ی مرگ محمد رضا لطفی ست. راستش اصلا نمی خواستم در این مورد چیزی بنویسم چون من فقط یک علاقه مند موسیقی کلاسیک ایرانی هستم و کارشناس نیستم. اما  تعریف ها و مبالغه گویی های برخی از او بدون اینکه موضع گیری های ارتجاعی او را همسو با جمهوری اسلامی نقد کنند، باعث شد که تصمیم بگیرم نظر خودم را بنویسم.  من ضمن احترام به  کارهای گذشته او که برای هر عاشق موسیقی و هنر ایران قابل تقدیر است،  معتقدم که لطفی با موضع گیری های خود در طی سالیان گذشته مدتها بود که خودکشی کرده بود! نباید مجیزگویی های او از جمهوری اسلامی و اسلام را فراموش کنیم و یادمون بره که چطور حتی در مقابل یاران موسیقی خود قرار گرفت. لطفی از «لطف» و حمایت رژیم همیشه برخوردار بود و زمانی که هنرمندانی چون شجربان، صدایش ممنوع شد و یا برخی دستگیر شدند برای او امکانات بیشتری فراهم می کردند! از رسانه ها تا امکانات کنسرت و نشر و … تا به حال چند بار وزرای ارشاد جمهوری قتل اسلامی به دیدار هنرمندی رفته اند که به دیدار لطفی رفتند؟
لطفی بیش از دو دهه را در غرب و امریکا زندگی کرد ولی با موضع گیری های مخرب همسو با سیاست های جمهوری اسلامی علیه غرب از خدمتگزاری اش به جمهوری اسلامی کم نشد! به نظر من او سالیان زیادی بود که پیش به پیشواز مرگ هنری اجتماعی خود رفته بود. بعد از کارهای موفق مشترک او با دیگر هنرمندان در دهه ۵۰ و ۶۰ در گروه شیدا و چاووش هرگز آنچنان موفق کار نکرد و با دفاع از رژیم جهل اسلامی و دفاع از اسلام زمانی که در قلب امپریالیسم امریکا! زندگی می کرد در واقع خود کشی کرد! 

تصنیف های زیبای گروه شیدا و عارف و چاووش ها در تاریخ موسیقی ایران ماندنی ست …

این هم یکی از اون تصنیف های قدیمی: ما را همه شب نمی برد خواب

2 Kommentare zu „جای هنرمندی که در کنار دولتمردانِ‌ دشمنان مردم باشد کجاست؟“

  1. fekr mikonam etelate shoma kafi nist lotfan ghabl az ezhare nazar ke hame bar mabnaye hatso goman hast parhiz konid chon 3 bar barnameye aghaye lotfi dar golestan va shiraz cancel shod va dar zemn baraye aghaye entezami va keshavarz ham vazire ershad dolati baraye savar bar moj shodan raftatand . DAR ZEMN YAD AVARI KONAM SHOMA DARIN RAJEBE YEKI AZ ARKANE TARIKHE MOOSIGHIYE MOASER SOHBAT MIKONID PAS DEGHAT KONID

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s