هنرمندان در تبعید را بیشتر حمایت کنیم و قدر بدانیم …

هنرمندان ملی و تکرار نشدنی ما هادی و صمد در تور جدید اروپایی خود:

هنرمندان قدیمی ملی عزیز ما هادی خرسندی و پرویز صیاد که هر دو نقش بسیار موثر و بزرگی در هنر و ادبیات و سینمای ما داشتند یک بار دیگر مهمان ما در آلمان / اروپا هستند. آنها برای هر برنامه ای که برای شما به روی صحنه می برند کار بسیار و دردسرهای زیادی را پشت سر می گذراند. دوری مسافت قاره ای از هم خود بزرگترین مشکل این نوع کارهای مشترک است. اما آنها با همه ی این مشکلات تلاش می کنند تا بتوانند با هم و در کنار هم دو ساعت شما را شاد کنند ضمن اینکه مسائل اجتماعی سیاسی جامعه را هم به نقد بکشند. قدرشون رو بدونیم و ازشون حمایت کنیم تا زمانیکه در قید حیاتند!
ما همیشه عادت داریم وقتی هنرمندان رو از دست میدیم بعد شروع می کنیم به آخ و ناله و گریه و زاری و اینکه یادشون بخیر که چی بودند و چه کردند و با پخش کردن عکس و کارهاشون یادشون می کنیم اما همیشه تا زنده هستند آنطور که باید قدر نمیدونیم! از این نمونه هنرمندان در تبعید و غربت کم نبودند که وقتی از بین ما رفتند یادمون اومد که چه کسی را از دست دادیم. از زنده یاد ساعدی تا نادر پور و دیگر هنرمندان عرصه موزیک که در گوشه ی عزلت و تنهایی رفتند. ایکاش یاد بگیریم که هنرمند را در زمان حیاتش حمایت کنیم که خود هنرمند هم شاهد باشد. هیچی برای هنرمند بیشتر از این ارزش ندارد که مردم را در کنار خود داشته باشند و زحمات آنها را با حضورشون حمایت کنند و ارج بگذارند! هیچ جا از هنرمندان تبعیدی ما حمایت نمی کند و باید خودشون با کارشون زندگی شون رو تامین کنند. اگر ما جامعه ی درست و سالمی می داشتیم این هنرمندان می بایست الان در جایگاه ویژه ای قرار می گرفتند و مورد حمایت مالی و معنوی دولت قرار می گرفتند و نگران گذران زندگی نمی بودند! در اروپا و غرب هنرمندان بزرگ این چنین هم مورد حمایت دولت و جامعه اند و هم هر بار یا در تلویزیون و یا در مراسمی یا دانشگاه ها دعوت می شوند و از تجارب شون برای تدریس هنر استفاده می کنند و یا امکان برای نوشتن کتاب براشون فراهم می کنند! هنرمندان ما در تبعید نه تنها این امکانات را ندارند و نه تنها باید برای نان شب شون حتی در سنین بالای ۷۰ سال باید جان بکنند بلکه باید برای امنیت جانی خود و خانواده شان هم مدام نگران باشند که مبادا مورد هجوم تروریست های اسلامی قرار بگیرند!
دوستان عزیز،
برای من به عنوان مسئول کانون فرهنگی آلمانی ایرانی کلوز آپ که میزبان این دو این هنرمند بزرگ ملی در دو شهر هانوفر و دوسلدورف هستم صرف قدردانی و احترام و حمایت از کار این هنرمندان در اولویت قرار دارد نه چیز دیگر. اگر این برنامه ها برای کانون فرهنگی کلوز آپ در امدی داشته باشد در خدمت به کار فرهنگی دیگر یعنی انتشار نشریه ای برای ایرانیان کلن / ایرانیان آلمان صرف می شود. بیایید از هنرمندانمان و از زنده نگه داشتن هنر و فرهنگ مان در غربت حمایت کنیم. 

سپاس پیشاپیش از حمایت شما
مدیر مسئول کانون فرهنگی کلوز آپ
اختر قاسمی

Hadi + samad

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s