اولین همکاری من با کیهان لندن ـ آنلاین

اولین همکاری من با کیهان لندن ـ آنلاین
Logo_kayhan_new_en_1
روزنامه کیهان نه تنها برای اهل قلم جامعه ایرانی بلکه برای هر ایرانی نامی آمیخته با تاریخ مطبوعات ایران است.
کیهان که از اوایل دهه ۲۰ خورشیدی به کمک مصطفی مصباح زاده منتشر شد در روند کار خود به یکی از روزنامه های معتبر فارسی زبانان تبدیل شد. بهترین روزنامه نگاران و منتقدین ایرانی در کیهان قلم زدند و همیشه کیهان جدا از هر گونه خط فکری، یکی از حرفه ای ترین روزنامه های ایران بود. کیهان به روزنامه ی روشنفکران تبدیل شد و در سالیان پیش از انقلاب به نشریه ای با گرایش چپ معروف شد. شاید یکی از آرزوهای هر روزنامه نگار ایرانی این بود که روزی در کیهان کار کند و نامش در کیهان منتشر شود.
بعد از انقلاب ۵۷ متاسفانه کیهان توسط نیروهای حامی رهبری تسخیر شد به ارگان رژیم تبدیل شد. اما بنیانگذار موسسه کیهان، زنده یاد مصباح زاده که در لندن بسر می برد کیهان را با نام کیهان لندن به شکل هفتگی منتشر کرد که تا سال گذشته انتشار آن ادامه داشت. روزنامه نگاران و نویسندگان و شعرای برجسته ای در این نشریه قلم زدند.
به یاد می آورم روزهایی را که کیهان لندن برای ما ایرانیان تبعیدی تنها وسیله ارتباطی و خبر گرفتن از درون و بیرون میهن بود و چه جایگاه ویژه ای در بین خانواده ها داشت.
بعد از توقف کیهان چاپی، کیهان به آنلاین روی آورد و از آن زمان تا به حال به همت خانم ها نازنین انصاری و الهه بقراط و دیگر دوستان کیهان به کار خود ادامه میدهد.
گرچه در طی دو دهه گذشته بارها از عکس های خبری من در هفته نامه کیهان منتشر شد و یک بار هم مطلبی با نام مستعار منتشر کردم، اما امروز برای اولین بار گزارشی از من به شکل همکار کیهان منتشر شد که خیلی خوشحالم که در کنار زنان تواتمندی چون خانم انصاری و خانم بقراط و دیگر همکاران کیهان می توانم بخش کوچکی از مسئولیت خبر رسانی در جامعه ایرانی را در فرای مرزهای ایران به عهده گیرم.
آرزوی موفقیت برای کیهان آنلاین و به امید روزی که دوباره کیهان هفتگی منتشر شود و به خانه های ایرانیان مهاجر و تبعیدی برگردد.
1

اولین گزارش من از گردهمایی اعتراضی ایرانیان در کلن برای کیهان لندن

Ein Gedanke zu „اولین همکاری من با کیهان لندن ـ آنلاین“

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s