ترجمه ی کامل سخنرانی نتانیاهو در کنگره ی امریکا در باره ی ایران

ترجمه ی کامل صحبت های بنیامین نتانیاهو در کنگره امریکا ـ مارس ۲۰۱۵

ترجمه: از کیا کیارستمی و  تنظیم اختر قاسمی

صحبت های نتانیاهو در کنگره ی امریکا در بین ایرانیان داخل و خارج انعکاس وسیعی به دنبال داشت. گرچه نتانیاهو در رابطه با خطر اتمی شدن جمهوری اسلامی و نقش مخرب رژیم ولایت فقیه در منطقه کاملا درست و بجا گفت، اما متاسفانه صحبت های نتانیاهو از جانب بخش قابل توجهی از اپوزسیون ایران تحریف شد.  به همین جهت به همراه دوست عزیزم کیا این بخش در مورد ایران را از روی متن آلمانی برای دوستان علاقه مند ایرانی که امکان خواندن متن انگلیسی یا آلمانی آنرا ندارند ترجمه کردیم تا در دسترس علاقه مندن قرار بگیرد.

benjamin-netanjahu-2-540x304RTR4RWQI

دوستان من امروز به اینجا آمده ام، زیرا که بعنوان نخست وزیر اسرائیل عمیقا وظیفه ی خود میدانم در مورد یک مسئله بسیار مهم که حیات سرزمین من و آینده ملت ما را به خطر جدی دچار کرده است، سخن بگویم: دست یابی ایران به سلاح اتمی

ما یک ملت قدیمی هستیم. در تاریخ ۴۰۰۰ ساله مان بسیاری تلاش کردند قوم ما را نابود کنند. فردا شب ما عید پوریم را جشن می گیریم و از کتاب استر خواهیم خواند. ما داستان وزیر پارسیان هامان را که ۲۵۰۰ سال پیش قصد نابودی قوم ما را داشت، مرور خواهیم کرد. ملکه استر زن شجاع یهودی این نقشه را علنی کرد و توانست حق دفاع از خود خلق یهود بر علیه دشمنان را از پادشاه پارسیان بگیرد بدینگونه از نابودی ملت ما جلوگیری کرده و آنان را نجات دهدامروزه دوباره ملت ما با خطر نابودی از جانب یکی دیگر از این رهبران روبروست. رهبر انقلاب اسلامی ایران آیت اله خامنه ای نفرت قدیمی را دوباره آلت دست قرار داده است.

او قدیمی ترین نفرت از یهودیان را با مدرن ترین تکنیک غلغله می کند از طریق تویتر تهدیه به نابودی اسرائیل می کند. از طریق تویتر مانند پرندگان این آواز را میخواند. میدانید اینترنت در ایران مجانی نیست ؟ با اینحال ایشان به زبان انگلیسی دائم اسرائیل را به نابودی تهدید می کند.

برای کسانی که میاندیشند که ایران فقط اسراییل را تهدید به نابودی می کند و نه خلق یهود را،  نقل قول حسن نصراله رهبر حزب اله لبنان و رئیس تروریست های ایران را ذکر می کنم.:

«اگر تمام یهودیان دنیا در اسرائيل جمع شوند، دیگر زحمتمان کم می شود که تک تک آنان را در تمام دنیا شکار کنیم.» رژیم ایران اما تنها مشکلش یهودیان نیست همانگونه که رژیم ناسیونال سوسیالیست های آلمان هیلتری تنها مشکلش یهودیان نبودند. شش میلیون یهودی بوسیله نازی ها قتل عام شدند اما آنان تنها بخش کوچکی از ۶۰ میلیون قربانیان جنگ دوم جهانی بودند. همین گونه که رژیم ایران نیز خطر بزرگ نه فقط برای اسرائیل بلکه برای جامعه جهانی و صلح بین المللی می باشد. برای اینکه بفهمیم ایران چه خطری برای جامعه جهانی در صورت دستیابی به سلاح اتمی، خواهد بود باید عمیقا و تماما ماهیت این رژیم را بشناسیم. مردم ایران انسان هایی با قابلیت های بسیار فراوان هستند. آنان وارثین یکی از بزرگترین تمدن های بشریت جهان میباشند. اما این بزرگترین تمدن در سال ۱۹۷۹ توسط دینداران فناتیکی به غنمیت گرفته شد که به جایش سیاه ترین و جنایت بارترین دیکتاتوری را جایگزین کردند.

در همین سال این دینداران قانون اساسی خود را بعنوان قانون اساسی جدید تحمیل کردند. سپاه پاسداران فقط دستور دفاع از مرزهای ایران را نداشتند بلکه ایدئولوژی جهاد اسلامی را تبلیغ و ترویج کنند. بنیانگزار رژیم آیت اله خمینی به طرفدارانش دستور داد: انقلاب را به تمام جهان صادر کنید . من اکنون در واشنگتن هستم و اینجا تفاوت با ایران بسیار بزرگ است. قانون تاسیس امریکا قول زندگی، آزادی تلاش برای خوشبختی را به مردم میدهد. قانون جدید التاسیس فعلی ایران دستور مرگ، بربریت و تعقیب از طریق جهاد و در این میان هرگاه در خاورمیانه کشوری در عرصه ی انقراض قرار می گیرد، رژیم ایران است که به میان می پرد و نفرت خود را از تمدن بیرحمانه تبلیغ می کند.

چماق بدستان ایرانی در غزه، جیره خوارانش در لبنان، پاسدارانش در بلندی های جولان سه بازوی ترور به اسراییل پیچیده اند. با حمایت ایران، اسد مردم سوریه را سلاخی می کند. با حمایت ایران، حوثی ها در یمن به قدرت رسیده اند و تنگنای دریای سرخ که از نظر استراتژیک بسیار مهم است را به خطر افکنده اند. این نقطه استراتژیک به همراه تنگه ی هرمز در خلیج فارس دو نقطه یی هستند که ایران می تواند شاهرگ حیاتی نفت جهان را در دست بگیرد.

همین هفته پیش بود که ایران در تنگنه ی هرمز یک مانور نظامی نابودی ماکت ناو هواپیمابر امریکایی را آزمایش کرد. این در حالی اتفاق افتاد که از طرفی دیگر همزمان گفتگو راجع به مسئله اتمی مابین ایران و امریکا جریان داشت. در ۳۶ سال اخیر اما حملات ایران علیه امریکا بسیار واقعی تر از تمرین حمله علیه امریکا بوده اند.

ایران دهها امریکایی را در تهران به گروگان گرفت در بیروت صدها امریکایی را کشت. هزاران سرباز زن و مرد امریکایی را در افغانستان و عراق فجیعانه به قتل رساند. غیر از خاورمیانه ایران به امریکا و متحدانش توسط شبکه ترور جهانی خویش صدمات بسیاری وارد آورده است. سفارت اسرایيل و مرکز یهودییان در بوئنوس آیرس را ایران منفجر کرد. ایران به القاعده کمک کرد تا سفارتخانه های امریکا در افریقا را بمبگذاری کنند حتی میخواستند سفیر عربستان را بکشند، همینجا در واشگنتن! در حال حاضر در خاورمیانه ایران چهار پایتخت عربی را تحت استیلای خویش در آورده است، بغداد، دمشق، بیروت و صنعا ….

اگر به تجاوزگری رژیم ایران پاسخ در خور داده نشود جمهوری اسلامی مطمئنا شهر و پایتخت های دیگری را تصرف خواهد کرد. در زمانی که جامعه جهانی امیدوار به وارد شدن جمهوری اسلامی ایران به جمع خویش است رهبران ایران در پی نابودی و تصرف دولت ها و کشورهای متعدد دیگری می باشند. ما باید در کنار هم جلوی سیل تصرف یکی به یکی، تجاوز و ترور ایران را بگیریم.

دو سال پیش به ما گفتند که بهتر است که ما به ریيس جمهور جدید روحانی و وزیر امور خارجه اش ظریف شانس برای تغییر و مساعدت جو سیاسی در ایران قائل شویم. تغییر و مساعدت جو سیاسی دولت روحانی، همجنس گرایان را به دار می آویزد، مسیحیان و دیگران را تعقیب می کند، خبرنگاران را زندانی می کند و بیش از هر زمان دیگری زندانی و اسیر در زندان های خویش دارد.

سال پیش همین ظریف که دیپلماتهای غربی را شیفته کرده بود بر قبر عماد مغینه دسته گل گزارد. عماد مغینه یکی از عوامل و سرکردگان تروریسم بین المللی، همانکه در کنار بن لادن بیشتر از هر کسی خون امریکاییان به دستانش آغشته است.

می خواهیم ببینیم آیا کسی از او می پرسد که او در آن موقع به چه چیزی فکر می کرد؟ رژیم ایران مانند همیشه رادیکال بوده و هست. فریادهای مرگ بر امریکا و شیطان بزرگ همانند گذشته بلند و رسا هستند.

این امر نباید کسی را متعجب کند چرا که ایدئولوژی رژیم ایران ریشه در اسلام نظامی گرا دارد. این دقیقا همان چیزی ست که از این رژیم دشمنی دائمی با امریکا می سازد. اجازه ندهید که فریب تان بدهند. باصطلاح جنگ میان ایران و داعش باعث نمی شود که ایران دوست امریکا گردد.

ایران و داعش هر دو در صدد ربودن تاج و تخت اسلام هستندیکی خود را باصطلاح جمهوری اسلامی مینامد و دیگری نام دولت اسلامی را بر خود می نهد. هر دو اما میخواهند ابتدا در منطقه و سپس در سراسر جهان حکومت نظامی اسلامی برقرار کنند. تنها دعوای آنان بر سر این است که کدامشان زمام امور را در این امپراتوری در دست خواهد داشت.

در این بازی مرگبار تصرف «تاج و تخت» هیچ جایی برای امریکا و اسراییل نیست، جایی برای صلح برای مسیحیان، یهودیان و حتی مسلمانانی که قوانین قرون وسطایی اسلامی را در می کنند جای هیچ حقوققی برای زنان نیست، برای آزادی! آنچیز که در مورد جمهوری اسلامی ایران و داعش مهم است و باید گفت این است: دشمن دشمن تو دشمن توستتنها تفاوت مابین ایندو اینست که داعش به چاقوی قصابی مسلح است به سلاح های به غنیمت گرفته و به یوتیوب در حالیکه جمهوری اسلامی بزودی قادر به داشتن راکت های بین قاره ای و سلاح های اتمی خواهد بود.

ما باید همیشه به این بیاندیشیم و باز هم تکرار می کنم: بزرگترین خطری که در حال حاضر جهان را تهدید می کند، خطر همسری و همبستری با اسلام میلیتاریست و مسلح به بمب اتمی است!

بر داعش پیروز شدن به بهای مجهز شدن ایران به بمب اتمی معنایش اینست که این نبرد را بردیم اما در نهایت جنگ را باختیم. ما نباید چنین اجازه ایی را بدهیم.

خامنه ای کاملا روشن و واضح می گوید که برنامه ی ایران بکارگیری ۱۹۰ هزار سانتریفوز است نه ۶ هزار و یا مثل حال حاضر ۱۹ هزار بلکه ۱۰ برابر بیش از حال حاضر. با ۱۹۰ سانتریفوژ برای غنی کردن اورانیوم ایران میتواند بزرگترین زرادخانه ی اتمی را تولید کند و آنرا در کوتاه ترین زمان در حین تصمیم گیری در مورد قرار داد اتمی، عملی نماید!

چرا میخواهند با ایران چنین قراردادی را امضا کنند؟ آیا فکر می کنند که رژیم ایران شیوه خویش را رادیکال تغییر خواهد داد؟ این رژیم ۳۶ سال است که سرکار است و عطش سیر نشدنی آنها در به چالش کشاندن منطقه و جهان پایان ناپذیر است. این قرارداد این عطش را بیشتر از پیش خواهد کرد.

آیا واقعا کسی فکر می کند که رژیم اسلامی ایران کمتر دخالت و نظامی گری خواهد کرد اگر محدودیتهای اقتصادی برداشته شوند؟ علیرغم این محدودیت ها و بایکوت ها ایران ۴ کشور تقریبا تسخیر کرده است چگونه خواهد بود که این محدودیت ها و بایکوت ها برداشته شوند؟ آنگاه ایران چند کشور دیگر را خواهد بلعید؟

آیا واقعا کسی میاندیشد که با برداشتن تحریم ها جمهوری اسلامی کمتر تروریسم را تشویق می کند؟ آنهم زمانی که آنها روی کوهی از پول و ثروت تکیه زده اند؟ چرا باید رژیم حاکم ایران راه بهتر مسالمت را برگزیند وقتی که میتواند بهترین ها را از دو جهان داشته باشد، یکی به چالش کشیدن و تهاجم در خارج و دیگری آسایش و راحتی در داخل؟!

این سوالی ست که همه درمنطقه ما از خود میپرسند. همسایگان اسرائیل و همسایگان ایران میدانند که ایران عمیق تر و تهاجمی تر از تروریسم حمایت خواهد کرد در صورتیکه تحریمها برداشته شوند و راه تولید بمب اتمی هموار گردد.

بسیاری از این همسایگان معتقدند که این مسئله آنان را بر آن خواهد داشت که خود را بر سلاح اتمی مجهز کنند. اینگونه قرارداد اتمی ایران را بهتر نمی کند بلکه وضعیت خاورمیانه را بمراتب بدتر از پیش خواهد کرد. این قرارداد باعث خواهد شد که مسابقه تسلیحاتی اتمی در یکی از خطرناک ترین مناطق این کره خاکی رونق بگیرد. این قرار داد خداحافظی با تولید سلاح اتمی نیست بلکه بازکردن راه تولید آن و خداحافظی با کنترل تولید این سلاح های مرگ آور. خاورمیانه به زودی تبدیل به زرادخانه ی هسته ای و انبار باروت هسته ای خواهد شد و طوری خواهد شد که کوچکترین ناآرامی تبدیل به بزرگترین جنگ خواهد گردید!

اگر کسی میاندیشد که با امضای این قرار داد مشکلات حل خواهد شد باید گفت: اگر ما این راه را برویم ایرانی خطرناکتر از هر زمان، خاورمیانه ای پر از بمب اتمی و شمارش معکوس به سمت یک کابوس اتمی سرنوشت ما خواهد بود.

قبل از پایان دادن به تحریم ها و عقد هر قراردادی باید ایران به سه شرط عمل کند:

اول به تهاجم و تجاوز به همسایگان در منطقه پایان دهد.

دوم دست از حمایت از تروریسم بین المللی بردارد

سوم دست از تحریکات و تهدید از نابودی اسراییل بردارد.

اگر بازار جهانی حاضر نیست که برای عقد قرار داد با ایران برروی تغییر رفتار بین المللی ایران پافشاری کند حداقل باید از ایران بخواهد که برای برداشتن تحریم ها تغییر رفتار بدهد. اگر چنین اتفاقی نیفتد نباید تحریم ها برداشته شوند. اگر ایران میخواهد که مانند یک کشور عادی در جامعه جهانی مورد قبول واقع گردد باید که مثل یک عضو عادی این جامعه عمل نماید!

دوستان من!

ساده نیست ایستادن در مقابل ایران. ساده نیست در مقابل تاریکترین و جنایتکارترین رژیم ایستادن و مقابله کردن! اما امروز در میان ما یکی از برندگان جایزه نوبل و یکی از بازماندگان هولوکوست نشسته است الی ویزل : زندگی تو و کارت سرمشق است و این جلمه را معنای بیشتری می بخشد:

« دوباره هیچگاه» .

Ein Gedanke zu „ترجمه ی کامل سخنرانی نتانیاهو در کنگره ی امریکا در باره ی ایران“

 1. خخخخخخخخخخ
  بیچاره چه زوری میزنه
  حنات دیگه رنگ نداره
  کس شعرایی که میگی چرته
  ایران 3 بار تا حالا به یهودی ها کمک کرده
  توی ایران ما یهودی داریم 20000 نفر
  چرا اینا نمیان اسراییل؟

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s