خانه ی صادق هدایت به زباله دان تبدیل شد!

به یزدان که گر ما خرد داشتیم، کجا این سرانجام بد داشتیم!
خانه هدایت را به زباله دان تبدیل کردند!

صادق هدایت در همین خانه
صادق هدایت در حیاط همین خانه که در آن بزرگ شد

قابل توجه ایرانیانی که دارای فرهنگ هفت هزار ساله اند!
هموطنان!
خانه ی صادق هدایت نویسنده ی نادر معاصر ما به زباله دان بیمارستان دانشگاه تبدیل شده است! خانه ای که صادق هدایت در آن بزرگ شد و میتواند به موزه ای برای خدمت به فرهنگ و هنر و ادبیات تبدیل شود به زباله دان یک بیمارستان تبدیل شده! اگر ذره ای و به اندازه ی یک جو علاقه و احساس و عشق به فرهنگ و ادبیات خود داریم تلاش کنیم تا خانه ی هدایت یکی از برجسته ترین نویسندگان معاصرمان را نجات دهیم!
عکس های خانه ای که هدایت در آن بزرگ شده را نگاه می کنم و دلم میگیره و شرمم میشه که چه بی احترامی هایی که به سرمایه های ادبی و فرهنگی ما نمیشه و ما سکوت اختیار می کنیم! درد آور اینه که این خانه در سال ۱۳۷۸ هم به ثبت آثار ملی رسیده ولی آن را در اختیار بیمارستان دانشگاه گذاشتند که آنها هم آنرا به زباله دان تبدیل کردند! واقعا این سکوت ما ایرانی ها شرم آوره! شرم آوره که هر روز شاهد نابودی آثار و ارزش های ملی و فرهنگی مان هستیم و هیچی را ارج نمی گذاریم و بعد هم ادعای فرهنگ هفت هزار ساله داریم!
در غرب خانه ی نویسندگان و هنرمندان به موزه تبدیل میشود و هر روز صدها و هزاران نفر از آنها بازدید می کنند و آثار و یادگارهای تاریخی و فرهنگی خریداری می کنند که کمک بزرگی به رشد و اشاعه فرهنگ آنهاست و ما هر روز داشته های خود را هم نابود می کنیم!

چه خوب گفت صادق هدایت که «انسان ظالم ترین و فاسد ترین حیوانات است!»

Diese Diashow benötigt JavaScript.


لطفا به صفحه ی رسمی نجات خانه هدایت بروید و از تلاش برادر زاده ی هدایت حمایت کنید! لینک پیج را در زیر می بینید:
https://www.facebook.com/sadegh.hedayat.house/timeline

ننگ و نفرت بر جهل و نادانی که اساس بدبختی و ذلت ملتی ست!

به اطلاعیه ای که از طرف صفحه ی رسمی نجات خانه که ظاهرا توسط برادر زاده ی زنده یاد صادق هدایت پیگیری می شود توجه کنید و برای نجات خانه ی هدایت که یک میراث فرهنگی ست و به ثبت آثار ملی هم رسیده کمک کنید! امضا و یا با تلفن و ایمیل داده شده تماس بگیرید.

اطلاعیه پیج رسمی نجات خانه ی هدایت:
همیاری کنیم
دوستان و علاقمندان به صادق هدایت
همانطور که ملاحظه می کنید خانه پدری صادق هدایت که از قضا از ساختمان های قدیمی زمان قاجاریه و دارای شماره ثبت ملی 2491 مورخ 26 آبان 1378 نیز می باشد از بدعهدی روزگار افتاده در زندان بیمارستان دکتر امیر اعلم که آن را تبدیل به نوعی زباله دانی کرده است .از کلیه کسانی که صادق هدایت را دوست دارند و به حفظ میراث فرهنگی این مملکت ارج می نهند تقاضا داریم به هر ترتیبی که امکان دارد ما را یاری دهند شاید بتوانیم خانه پدری یکی از مشهورترین نویسندگان معاصر ایران را از زباله ها نجات بدهیم.
تلفن صبح ها 22556607 , ایمیل jahanhedayat@yahoo.com

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s